קבוצת ביג מובילה תפיסה ניהולית במסגרתה מוטמעים שיקולים חברתיים, סביבתיים וערכיים בפעילות העסקית של החברה. אנו מאמינים כי יש לנו אחריות בהבאת מסרים בעלי ערך לקהל הלקוחות הרב הפוקד את מרכזי הקניות שלנו, ופועלים לייצר תוכניות משמעותיות שבכוחן להשפיע באופן חיובי על החברה בישראל.

פרויקט ביג משאלות

קבוצת BIG שמה לעצמה למטרה לסייע לעשרות עמותות בתהליך של איתור וגיוס מתנדבים, כל זאת במטרה לחזק את ערכי הנתינה והסולידריות בחברה הישראלית. במסגרת הפרויקט שהקימה מאות אלפי לקוחות קבוצת ביג מוזמנים לאורך השנה לאתר התנדבות ייעודי בו ניתן להירשם לפעילות התנדבות ולבחור הטבה לקניה שמוענקת להם על ידי המותגים המובילים בישראל שנרתמו לפרויקט.
לפרויקט רתמנו את המותגים המובילים בישראל, במטרה להניע אנשים לצאת ולהתנדב למען החברה בישראל.

*הפעילות בשיתוף: מיזם באר המשאלות והמועצה הישראלית להתנדבות

פרויקט מרכזים שקטים

בכל יום ראשון, הראשון בכל חודש מתבצעת התאמה של חוויית הקניות לאנשים עם רגישות חושית ושונות נוירולוגית. אחת לחודש כל החנויות במרכזי הקניות של ביג מבצעות התאמה והורדה של כמות הגירויים במרכז על ידי כיבוי מערכת הכריזה, המוזיקה והמסכים בחניות, החלשת עוצמת התאורה והצפצופים. באופן הזה נוצרת עבור אנשים וילדים בעלי קושי בוויסות חושי אפשרות ליהנות מחוויית קניות מותאמת.

"החלטנו לפעול למען האנשים והמשפחות שזקוקים לסביבת קניות מותאמת אישית כמו אוויר לנשימה. יש לנו שיתוף פעולה מלא מהשוכרים ששמחו לשמוע על המיזם ולקחת בו חלק ומעוניינים לשמור על המרכז השקט גם בתוך החנויות שלהם".

יסמין אלעד, מנהלת אחריות תאגידית קבוצת ביג
*הפרויקט בשיתוף: מיזם מקומות שמורים והמרכז לטיפול וחקר באוטיזם

פרויקט מרכזים קשובים

פרויקט להנגשה ושיפור חוויית הקניות עבור חירשים באמצעות אפליקציה ייעודית המאפשרת ללקוחות לעלות לשיחה בזמן אמת מול מתורגמן בשפת הסימנים. באמצעות השירות נפתחת ללקוחות חירשים אפשרות לנהל תקשורת יעילה ולקבל חוויית שירות נגישה וטובה יותר עם המוכרים בחנויות. השירות ניתן חינם בכל מרכזי הקניות של ביג.

 

 

*הפעילות בשיתוף: אפליקציית Sign Now